2022 הפכה את הקערה על פיה – וזה היה רק הפרומו

2022 הייתה אמורה להיות שנה פיננסית של צמיחה אבל ללחימה באוקראינה, האינפלציה והריביות שנסקו היו תוכנית אחרות. 2023 צפויה להיות מאתגרת לא פחות ולחייב אותנו להיות עם אצבע על הדופק

אף אחד מאתנו לא ישכח את שנת 2022 – ולאו דווקא מהסיבות הנכונות. התחזיות דיברו על צמיחה אחרי שנתיים של קורונה, אבל עד מהרה המציאות אותתה על כיוון ברור במיוחד. סימני האינפלציה הפכו לברורים וחזקים, הלחימה בין רוסיה לאוקראינה שלחה את מחירי האנרגיה לזנק – ואת התוצאה אנחנו כבר מרגישים בכיס שלנו: מחירי החשמל, המים והמזון עלו, הריבית זינקה ויחד איתה גם החזרי המשכנתאות שלנו.

החדשות הרעות: זה כנראה יימשך גם במהלך השנה. החדשות הטובות: זה ייאלץ את כולנו לשים לב, להיות עם אצבע על הדופק ולשים לב כמה אנחנו משלמים.

הקפטן קרא הרבה סקירות כלכליות ותחזיות עתידיות ובדיוק כמו באפליקציה, סיכם לכם את השורות התחתונות כדי שתוכלו להבין את התמונה.

ישראל מתייקרת– במקום לדבר במושגי אינפלציה, נדבר במונחי היום-יום שכולנו מרגישים ורואים בסופר, בתחנת הדלק או במסעדה. הסיבות לכך רבות ומגוונות וכוללות בתוכן משבר אנרגיה בשל החרמת הנפט מרוסיה מצד מדינות המערב, השלכות משבר הקורונה וגורמים אחרים. לצערנו, התהליך הזה יימשך גם במהלך 2023 וגם אם רפורמות או מהלכים שונים יקטינו את ההשפעה, זו גזרה שנצטרך להתמודד איתה.

ריבית דה ריבית – אי אפשר היה לחמוק מהכותרות על הריבית ב-2022 והנה ספוילר: זה היה רק הפרומו. הריבית צפויה להמשיך להעלות במטרה לרסן את עליות המחירים מהסעיף הקודם. מכיוון שרוב ההלוואות והמשכנתאות צמודות לריבית במשק, כשהיא עולה – גם הן עולות. למרבה הצער, זה ישפיע כמעט על כולנו.

הבריאות הפיננסית במוקד – כפי שזה נראה כרגע, 2023 הולכת להיות שנה מורכבת ומאתגרת מבחינה פיננסית. הסיטואציה הזו מחייבת לשמור על הבריאות הפיננסית שלנו יותר מתמיד. האפליקציה תוכל לעזור לכם בכך: דירוג האשראי שלכם, שמוצג באפליקציה, יסייע לכם להבין איך מסתכלים עליכם כשאתם מגיעים לקחת הלוואה. על בסיס המידע הזה תוכלו להתמקח ולהוזיל את התנאים שמוצעים לכם. תוכלו גם לעקוב אחרי כל ההתחייבויות הפיננסיות שלכם ולהבין איזה נתח הם תופסים מההכנסה שלכם. ולסיום, תוכלו להשוות בין הצעות אשראי שונות. אם תצטרכו יד מכוונת, היועצים שלנו כאן בשבילכם.

דילוג לתוכן