יוקר המחייה מכה? כך תוכלו להגדיל הכנסות

יוקר המחייה דוחק בנו לחסוך ולצמצם הוצאות אך לעיתים זה אפשרי רק עד גבול מסוים – ואז עלינו להגדיל הכנסות. אלו כמה דרכים יצירתיות שתוכלו לעשות את זה

התייקרות מחירי המזון, החשמל, הדיור ואפילו ההלוואות מתבטאת היטב בכיס שלנו. ההוצאות שלנו מזנקות במאות ואלפי שקלים בחודש, ומאלצים אותנו להדק את החגורה, להתכנס לתקציב מדויק במיוחד ולעשות לא מעט ויתורים. עם זאת, יש מקרים בהם כבר לא ניתן לקצץ ונדרשת הגדלה של ההכנסות. אלו כמה דרכים יצירתיות לעשות את זה:

חבר מביא חבר. ומסתבר שגם לא מעט כסף – שיטת "חבר מביא חבר" הפכה במרוצת השנים לאחת משיטות הגיוס המובילות וחברות הייטק רבות, אך לא רק, משתמשות בה. עובדים שחבריהם נקלטים זוכים לבונוסים שלא פעם מגיעים לאלפי שקלים עבור גיוס – מהלך שעשוי להניב הכנסה ראויה בהחלט. במקרים מיוחדים, זה עשוי גם להצטבר לסכומים של שש ספרות. לרוב, שיטה זו לא כרוכה במאמץ גדול במיוחד מעבר לפנייה ישירה לחברים רלוונטיים או פרסום פוסטים ברשתות החברתיות.

השכירו נכסים – שוהים מחוץ לבית? ייתכן ותוכלו להשכיר את הדירה דרך Airbnb ובמיוחד בסופי שבוע. לחלופין, אם אינכם משתמשים בחנייה בבניין שלכם באופן שוטף אין סיבה שלא תשכירו אותה ותוכלו לקבל הכנסה קבועה נוספת.

הכישורים שלכם הם מקצוע – תופתעו לגלות שרבים וטובים זקוקים לעריכה של סרטון, אוכל ביתי, משימות תכנות בסיסיות, תיקון ותחזוקה של הבית, סידור ארונות ועוד ועוד מיומנויות וכישורים שיכולים להניב לכם עוד הכנסות צדדיות. חלק ניכר מהן ניתן לעשות בזמן הפנוי ובנוסף לעבודה הרגילה.

העזרו ברשתות החברתיות – משפיענים הם כבר מזמן לא טרנד חולף והם הפכו את הרשתות החברתיות למקור הכנסה עיקרי ומשתלם במיוחד. לצד המשפיענים שכבר הפכו לשם מוכר בכל בית, רבים מהם פועלים בנישה ספציפית ועם הזמן משתפים פעולה עם חברות וגופים בתשלום. אם אתם מתמחים בנישה כלשהי, השקיעו בתוכן לרשתות חברתיות. זה אולי ייקח זמן, אך זה עשוי להיות אפיק הכנסה מתגמל במיוחד.  

 

נסו לתמרן עם עבודה נוספת – עבודה כלקוח סמוי עשויה להתאים לדבר כזה ובמסגרתה תצטרכו להגיע פיזית לסניפים של רשתות ולדווח על המצב שם. עבודה זו לרוב מבוצעת בשעות גמישות ונעה בין 4-10 שעות בשבוע. עיסוק שכזה עשוי להכניס עוד 1,500-3,000 שקל בחודש בממוצע. אפשרות נוספת היא השתתפות בקבוצת מדגם עבור מחקרים או פעילויות שונות, שהתגמול נע בין 200-300 עבור השתתפות בקבוצה אחת.

הגעה אל וממסגרות – הורים לילדים לא תמיד יכולים לקחת ולהחזיר אותם ממסגרות לאורך היום בשל אילוצי עבודה. במידה והדבר מתאפשר לכם, זו עשוי להיות אפיק הכנסה ראוי בהחלט, עבור עבודה קצרה יחסית. היקף התגמול עשוי להגיע לכמה מאות שקלים בחודש.

דילוג לתוכן