היום בעלי עסקים יכולים לקחת אשראי ממקום של כוח

בעלי עסקים זקוקים לאשראי באופן שוטף אך הריבית העולה הפכה אותו ליקר מתמיד. אלו עצות הזהב שיסייעו להתמודד עם המצב עדי קלייניאן, מומחה אשראי לעסקים, קפטן קרדיט

עליית הריבית בשנה האחרונה הפכה את ההתנהלות הפיננסית של בעלי העסקים למורכבת. אמנם תמיד הם היו זקוקים לאשראי, אך כעת עלויות המימון גבוהות במיוחד. במקביל, השינויים בשוק האשראי מכניסים שחקנים חדשים לתחום והמגזר החוץ בנקאי מספק תחרות ראויה למערכת הבנקאית.

הסיטואציה הזו עשויה לזמן הזדמנויות פז אך גם טעויות שיעלו ביוקר. מה עושים? עדי קלייניאן, מומחה לאשראי מסחרי באפליקציית דירוג האשראי קפטן קרדיט, נותן כמה עצות זהב:

התזרים הוא המלך –  כשאתם שוקלים לקחת הלוואה, הדבר הראשון שחשוב לבדוק הוא את התזרים בעסק שלכם. עליכם לוודא  שברווח התפעולי שלכם  (ההכנסות לאחר הוצאות של משכורות, מסים, ביטוח לאומי וכו') נשאר מספיק כדי לעמוד בהחזר החודשי. מומלץ להשאיר מרווח ביטחון מסוים למקרים של עליית ריבית או שינויים בהלוואה, כדי לוודא שעומדים בהחזרים לאורך כל מחזור החיים שלה (חשבו ל-5-6 שנים, לפי תוספת של 10% לשנה).

תהיו קשים להשגה – אם אתם לוקחים את ההצעה הראשונה שאתם מקבלים אל תתפלאו שללחיצת היד תתווסף גם הרמת גבה וכנראה גם העלאת מחיר בפניה הבאה ובמילים אחרות, זכרו שאתם אנשי עסקים: בדיוק כפי שאתם בודקים כל דבר, כך נכון לעשות גם במחיר של הכסף. שוק האשראי בישראל השתכלל דרמטית וכולל שחקנים חדשים ומגוונים, בנקאיים וחוץ בנקאיים, שלעיתים מתמחים גם בנישות ייחודיות. לכן, חשוב לקבל מספר הצעות ולהתמקח. אם יש קושי להגיע לגורמים נוספים, מלבד הבנק שלכם, ייתכן בהחלט שכדאי להיעזר ביועצים עסקיים מנוסים שמחזיקים ברשת קשרים ענפה. .

תשוויצו בנכסים שלכם – לא מכבר יצא לי ללוות עסק שהיה זקוק לאשראי וסורב בטענה כי הבטוחות שברשותו לא מספיקות. למשל, עסק רצה לרכוש משאית ואישרו לו רק 70% מימון בשווי הקנייה. לאחר שיחה עם הגוף הפיננסי, משאיות שכבר קיימות בעסק (ללא שעבוד) הוגדרו כבטוחה והעסקה יצאה לדרך. זו דוגמה אחת מני רבות שמציגה שממש מתחת לאף עשויים להסתתר נכסים, שמפחיתים סיכון ועוזרים לגוף הפיננסי לעזור לכם ואם כבר עזרה, חשוב להכיר כי הקרן בערבות המדינה נועדה לתת מענה ללקוחות עם תזרים ורווחיות בריאה שחסרות להם בטוחות. בכך, המדינה למעשה מעניקה ערבות לבעל העסק עבור האשראי שהבנק יעמיד.

קחו את הכוח לידיים  –  בדיוק כמו שאנחנו רגילים לבדוק הצעות ב bo.’‚oking לפני כל חופשה סוף סוף גם בעולמות האשראי הטכנולוגיה והקדמה נותנות לנו הצרכנים ידע ששווה כוח. באפליקציית קפטן קרדיט אפשר להתעדכן בהצעות  (להלוואות , קווי אשראי או ערבויות) שכבר מותאמות לדירוג האשראי הפרטי והעסקי בלחיצת כפתור, כך אתם יכולים לקבל מושג על ההצעות שתוכלו לקבל בשוק עוד לפני שנכנסתם למו"מ.

עסקים קטנים ובינוניים הם הקטר של המשק הישראלי וכמי שמלווה אותם כבר למעלה מ- 20 שנה בקבלת אשראי אני שמח על הזכות ללוות אותם בתקופה מאתגרת זו לחוף מבטחים ברגעי משבר או צמיחה. כמי שמוביל את פעילות הייעוץ העסקי של קפטן קרדיט, אני שמח שיש גוף מפוקח אובייקטיבי ומקצועי שיכול לעזור לעסקים לצלוח את התקופה המורכבת הזו, ומזמין כל בעלת ובעל עסק שזקוק לעזרה בגיוס אשראי לדבר איתנו.

 

לשיחת ייעוץ לקבלת גיוס אשראי בתנאים מועדפים לחצו כאן

דילוג לתוכן