הטריפל שבאמת יכול לחסוך לכם

הלוואה היא צעד פיננסי משמעותי שמחייב הערכות מוקדמת. אלו שלושת הדברים שחשוב לדעת לפני שלוקחים אותה

מטרת ההלוואה – ההמלצה היא לקחת הלוואה עבור מטרות שמקדמות צמיחה כמו לימודים, הלוואה לעסק או הלוואה לרכישת דירה (משכנתא). לעומת זאת, כדאי לשקול היטב הלוואות שנועדו לצריכה שוטפת כמו כיסוי מינוס או סגירה של הלוואה אחרת. הסיבה: "הלוואה על הלוואה" מייצרת לופ של הלוואות חוזרות ומובילה להתנהלות פיננסית בעייתית ויקרה במיוחד. כמו כן, במקרים של הלוואה לרכב או משכנתא, הנכס או הרכוש עצמו משמש כבטוחה ועשוי לשפר את התנאים.

דירוג אשראי – דירוג האשראי, יחד עם כל הנתונים שמופיעים באפליקציה, הוא אחד הפרמטרים שקובעים האם תקבלו הלוואה ובאילו תנאים. לכן, כדאי לדעת אותו ולהבין מה משפיע לחיוב או לשלילה. במידה ויש זמן והצורך בהלוואה אינו דחוף, מומלץ לשפר אותו. במידה ולא, עדיף לדעת מה הפרמטר שמשפיע, לעדכן כי אתם מודעים לכך ולהראות כיצד תתמודדו או תעמדו בו. גישה זו צפויה להגביר את האמון ביניכם לבין נותני האשראי ותוכל להשתלם לכם.

כושר החזר
– חשוב לבדוק מבעוד מועד את הסכום שאותו אתם צפויים להחזיר מדי חודש, לאורך תקופת ההלוואה ולוודא שתעמדו בו. מומלץ להביא בחשבון שלאורך תקופת ההלוואה, ההחזרים עשויים להתייקר בעקבות עליית ריבית (רוב ההלוואות צמודות באופן כזה או אחר לריבית הפריים), יוקר המחייה וכן שיקולים אחרים. הערכות מוקדמת לכך ושקלול של הדברים עשויים לסייע לכם לעמוד בהחזרים ולהימנע מפיגור בהחזרים וקשיים פיננסיים בהמשך.

דילוג לתוכן