דירוג אשראי - עידן חדש של תחרות

מאגר נתוני האשראי של בנק ישראל הוקם בעקבות חקיקה של הכנסת ובמטרה לקדם תחרות בענף הפיננסי. דירוג האשראי נקבע על סמך הנתונים הנאספים במאגר.

המאגר והדירוג מאפשרים לנו לשתף את המידע הפיננסי שלנו עם מגוון גופים, כדי שנוכל לקבל יותר הצעות המותאמות לנו. וכשמתחרים עלינו- אנחנו מרוויחים.

אנחנו בקפטן קרדיט מאמינים שהמידע ודירוג האשראי שייכים לכל אחד מאתנו האזרחים, וצריכים להיות זמינים ונגישים עבורנו.

ממה מורכב הדירוג?

ממה מורכב הדירוג?

דירוג האשראי מתבסס על טווח מספרים הנע בין 1 ל-1000 ונקבע על בסיס ההתנהלות הפיננסית שלנו. המנגנון משקלל פרמטרים כמו מוסר תשלומים, עמידה בהתחייבויות כמו הלוואה/משכנתא ומאפייני ההתנהלות השוטפת שלנו בהשוואה לכלל אזרחי המדינה. הדירוג מושפע מפרמטרים חיובים ושליליים ויכול להשתנות לאורך זמן.

אתם הקפטן!

כשכל המידע בידכם, אתם מקבלים את הכלים להפוך לקפטן בעצמכם ולקבל את ההחלטות שמשתלמות לכם. על בסיס דירוג האשראי, הנתונים והצרכים שלכם, תוכלו לקבל המלצות והצעות פיננסיות שיחסכו לכם כסף.
במילים אחרות: המידע עלינו, הכובע של הקפטן – עליכם.

 

באפליקצית קפטן קרדיט תוכלו לראות את הפרמטרים החיובים והשליליים המשפיעים על הדירוג שלכם. ועל סמך מידע זה יחד עם ההמלצות מהקפטן תוכלו לשפר את ההתנהלות הפיננסית שלכם ולשדרג את הדירוג.

שאלות ותשובות

המערכת אוספת נתונים על כל לקוח במערכת, כלומר על כל אדם בגיר (שמלאו לו 18 שנים) שמקור מידע דיווח לגביו נתוני אשראי, לרבות בפעילותו כעוסק. מקורות המידע המדווחים למערכת- https://general.creditdata.org.il/portal-ashrai-app/corporations-list/CP
לדירוג האשראי שלך יש חשיבות גדולה בקבלת תנאי אשראי. בפעולות מול גוף נותן אשראי כגון, משכנתא, הלוואה, מו"מ לתנאים מיטביים מול הבנק, מימון וכו'. ככל שהדירוג שלך יהיה גבוה, אתה תחשב כלווה בטוח עבור המלווה וכך תוכל לקבל תנאים טובים יותר, ובטח טובים מאלה המוצעים ללווה מסוכן. אדם בעל דירוג אשראי נמוך יסתמן כלווה מסוכן שלא בטוח יעמוד בהחזרים של ההלוואה ולכן לא בטוח שיקבל הלוואה, וגם אם יקבל כנראה שבריביות גבוהות.
ברמה העקרונית כן. יחד עם זאת, יש לקחת בחשבון כי מחיקת נתונים ממאגר האשראי אינה מומלצת. היא עשויה להציג אותך כלווה מסוכן ולמנוע ממך לקבל הלוואות. שיפור דירוג אשראי בדרך הנכונה ללא קיצורי דרך היא על ידי התנהלות פיננסית נכונה.
הדיווחים שאנחנו מקבלים מבנק ישראל מתעדכנים עד ה-15 לכל חודש והם מתייחסים לפעולות שנעשו בחודש הקודם. אם הפעולה בוצעה בחודש הנוכחי היא תופיע לאחר קבלת העדכון הבא מבנק ישראל. יש לשים לב שלא כל פעולה תוביל לשינוי מיידי בדירוג, תהליך שיפור הדירוג הוא תהליך שלוקח זמן ומורכב מגורמים שונים. ככל שתעשו יותר פעולות חיוביות, כך גדל הסיכוי לשיפור הדירוג.
דירוג האשראי האישי נקבע על ידי לשכת האשראי שהוסמכה לכך מטעם בנק ישראל ומתבסס על המידע המרוכז במאגר נתוני האשראי של בנק ישראל.
דירוג האשראי שלך מחושב ע"י שקלול של נתוני היסטוריה פיננסית, עמידה בתשלומים בזמן, היקף ההתחייבויות (הלוואות, משכנתא וכו') ומאפייני ההתנהלות השוטפת שלך בהשוואה לכלל אזרחי המדינה. עוד מידע על הדירוג שלך ניתן למצוא באפליקציה. הדירוג לא כולל פרמטרים על רמת הכנסה ונכסים או נתונים דמוגרפיים כגון: דת, גזע, מין, גיל, מצב משפחתי, לאום וכו'.
נכנסים לאפליקציה של קפטן קרדיט, עוברים תהליך הזדהות קצר ומקבלים את דירוג האשראי העדכני שלכם. בלחיצה על " למה זה הדירוג שלי" ניתן לראות את היסטוריית הדירוגים שלך ופירוט ממה מושפע הדירוג שלך.

האפליקציה נותנת לך כלי איכותי לניהול ושדרוג ההתנהלות הפיננסית שלך. היא תיתן לך ידע חשוב בנושא הדירוג ודוח האשראי שלך (כלל ההתחייבות כמו משכנתא הלוואות וכרטיסי אשראי כולל ריביות וניצול מסגרות) ותעניק לך כלים לשדרוג כמו: המלצות פיננסיות מבוססות מודל ייחודי והצעות אשראי המותאמות בדיוק לדירוג שלך.

באופן כללי- ככל שההתנהלות הפיננסית שלך תהיה טובה יותר כך הדירוג שלך יעלה בהתאם. בעמוד הראשי באפליקציה בכפתור "למה זה הדירוג שלי" ניתן לראות מה הם בדיוק הדברים השליליים המשפיעים על הדירוג שלך ובאיזו רמה הם משפיעים. בנוסף, יחכו לך שם טיפים מהקפטן שיעזרו לך לשפר את הנקודות השליליות. שיפור הנקודות השליליות יעזור לשיפור הדירוג שלך. חשוב לדעת שתהליך שיפור הדירוג הוא תהליך הדרגתי שלוקח זמן.

הדירוג צפוי להתעדכן באופן שוטף בכל חודש לאחר ה20 לחודש.